Пређи на главни садржај

Moje nedeljno popodne- Zdrav sladoled


Ovo nije marketing u naslovu,stvarno postoji zdrav sladoled pri tom ne goji koliko god da ga jedete,a pravi se za dva minuta,a tek što je jeftin! :)


Nisam ga ja otkrila,ali sam ga malo modifikovala(kao i sve moje recepte).

Da malo skrenem sa teme,sigurno ste već primetili da vam recepte pišem u okviru nedeljnog popodneva(naslov) i objavljujem nedeljom,to ja posvećujem mojoj baki i uspomeni na njene nedeljne ručkove.
Ovo nisu njeni recepti,ali ih posvećujem njoj i žalim što nisam više vremena da se time bavim dok je bila živa,pogotovo što sam pronašla recepte u kojima je mogla da uživa iako je bila diabetičar.
Pauza,treba mi trenutak da se saberem,vi ne vidite,ali svaki put kada je pominjem stegne mi se grlo i suze same krenu.
To što je prošla godina nema veze,tuga u srcu zauvek ostaje.

Da se vratim na sladoled koji me je obradovao,rashladio,a eto i rastužio.

Ta nanana!
Evo kako izgleda



Nemam kalup za sladoled pa su čašice priskočile u pomoć.




Ali idemo ispočetka,evo šta vam je potrebno:

1.voće po izboru
2.dve kašike soka od limuna
3.šećer može i ne mora- jedna kašika je dovoljna
4.blender
5.čaša vode

U mom slučaju je šećer bio nepotreban,ali sam ga stavila jer nisam prvo probala.
Savet- probajte kad kuvate,ili eto pravite sladoled.


S obzirom da imam kupine u drvorištu,rešila sam da sladoled napravim od njih,imala sam i malo borovnica pa sam ih njih ubacila.
Vi,naravno,možete da izaberete neko drugo voće.
Na slici vidite koju sam količinu voća koristila- jednu mericu,ali moglo je malo više.



Voće,limun,šećer ako ga stavljate i vodu sipajte u blender,uključite blender i vrlo brzo,za 10-ak sekundi je gotovo.

Rasporedite u kalupe/ čašice


Ja sam ih još stavila u plastičnu činiju,da mi se slučajno ne bi prosuli


Smesa bude relativno gusta,ne previše,toliko da možete da stavite kašičice u sredinu (ali brzo jer padaju ) da vam glume dršku.
Ostavite preko noći u zamrzivaču i to je sve! :D



Prijatno!
Slobodno uživajte u ovoj niskokaloričnoj poslastici,fantastičnoj za ove vrele dane.


Da li ste već pravile ovaj sladoled?



Vaša Ema

Коментари

  1. Super stvar! Mogu i se i recimo neke voćke izmiksati s grčkim jogurtom i tu smjesu zamrznuti i imamo zdravi frozen yoghurt :D

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Nešto nisam ljubitelj jogurta u toj kombinaciji,ali moraću da probam makar samo da uporedim,ali onda je šećer obavezan zar ne?

      Избриши
  2. Pravila sam slican sladoled, umesto limuna i secera stavila sam jogurt. :D Savet za drskice, mozes preko casica staviti foliju, pa onda nabosti drskice da ne bi padale. :)

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Hvala za savet :*
      A što se jogurta tiče,nisam probala,ali to je onda totalno drugi sladoled.

      Избриши
  3. Trebas da imas seriju postova kuvajte sa Emom :) Ovo je super i veoma lako se pravi ** tako da cim imam vremena probacu :)

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Hvasla :)
      Da znaš da bih mogla da napravim,hvala za ideju. :*
      Probaj obavezno,a vreme nije problem jer se pravi u sekundi,najviše vremena ode na pranje voća( i posle dok se zaledi ).

      Избриши
  4. Imaš kupine u dvorištu. Šta reći, ah, lucky you! :) Sladoled super izgleda :)

    ОдговориИзбриши
  5. Jao moram da komentarisem toliko mi je predivno sto to posvecujes baki. Raznijezila si me. Sladoled ima da brzo napravim i probam posebno zato sto ne goji.

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Hvala ti Željka:*
      Na taj način je i dalje kraj mene,a u srcu zauvek.
      Probaj obavezno,mada nam se vreme pokvarilo,a ako izostaviš šećer nema kalorija. ;-)

      Избриши

Постави коментар

Популарни постови са овог блога

Balea čudesni aparatić

    Nije tajna da i žene imaju malje na licu,neke manje neke više,ali dlačice su tu i mi ih ne volimo. Iako one nisu tu bez razloga i njihova funkcija je prevashodno zaštitna (štite kožu od spoljašnjih loših uticaja) nekada hormoni ne funkcionišu kako treba pa ove nežne,fine,skoro nevidljive dlačice počnu da budu primetnije. Kao izrazito svetla dugo sam odolevala,ali su pre par godina i moji hormoni rešili da naprave žurku i eto meni brčića pa i brade.Sa bradom sam izlazila nekako na kraj,ali brčići. Pinceta nije dolazila u obzir,tračice bi mi pokidale i malo kože,a opet ne sve dlačice,dep.kremi treba 3 sata da deluje,a onda mi se ospe koža... i sve tako dok se nije pojavio ovaj Balea čudesni aparatić. Odmah sam potrčala da ga kupim. :D  Kod mene je uvek iskreno (što se i vidi po postu) tako da nisam krila oduševljenje ni na instagramu kada sam aparatić kupila i tu su me zatekli,da ne kažem šokirali neki komentari.

Joom kupovine

Pre par meseci sam prvi put čula sam za Joom sajt/aplikaciju, dobila i preporuke pa se zanela kupovinom. Proizvodi su uglavnoj jeftiniji nego na drugim sajtovima,mada ima i preteranih cena. Nisam vam o tome još pisala jer nisam baš sasvim sigurna da bih vam preporučila. Dobra stvar je što su ljubazni pa možete dobiti povraćaj novca ukoliko niste zadovoljni kvalitetom proizvoda ( i to im slikate). Na kompjuteru možete pronaći sajt,ali na mob.telefonu vas prebacuje na aplikaciju,što možda i nije loša opcija jel imate svoj profil sa porudžbinama i možete sve da pratite (gde je paket,kada stiže...). Evo šta sam ja poručila: Sunđer za depilaciju

Blog slavi 3. rođendan!

Blog Emina svaštara slavi 3.rođendan,ove godine na Svetog Trifuna,slučajnost,ali da li je? Uglavnom pravo je vreme da širimo ljubav.💗 Vreme tako brzo prolazi da je evo došao i treći rođendan bloga,a kao da sam juče počela da ga pišem. Hvala svima koji su uz mene-blog ove tri godine i pružaju mi podršku,bilo da su saradnici,ili čitaoci. Blogovi brzo nastanu,mnogi se brzo i ugase,a Emina svaštara ipak opstaje i neke uspehe broji pa makar bili i mali i zato hvala vam što ste tu,uz mene. 💟 Evo jedne sličice sa Leninog 3.rođendana,kada im se godine već poklapaju. :) Nema pesmice- Danas nam je divan dan...jer nije danas,rođendan je bio 10.2.ako ćemo tačno da gledamo datum,nego sam ja opet bolesna (jedva čekam da mi prođe stažiranje,da ozdravim malo) pa sam pobrkala datume,a kako smo Lena i ja bile u gostima za vikend nisam mogla da vam slikam poklon.